Znaczenie a sikanie

Dynastia
Agilisowy Rezydent

Znaczenie a sikanie

Post autor: Dynastia »

Niby to proste, ale od pewnego czasu - obserwując Salka stoję przed pytaniem: czy on znaczy czy sika poza kuwetą? Zaczynam wątpić. Znaczenie kojarzyło mi się do tej pory z takim odruchowym, niezauważalnym „psik” bez większych konsekwencji dla domowników :o (mam na myśli kocurki kastrowane), a sikanie to sikanie… Tymczasem mam wash&go. Piszę, bo wątek pojawił się też przy czarnuszku w adopcjach. Co prawda, tutaj są w większości dziewczynki, ale co na to Kocurkowi? Tu pojawia się też problem z zaradzeniem temu - bo jak rozróżnić pęcherz nadreaktywny od potrzeby znaczenia?
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Kontakt:

Re: Znaczenie a sikanie

Post autor: Dorszka »

To jest bardzo często powiązane :( Znaczenie to nie tylko znaczenie w sensie oznakowania terytorium, to bardzo często zachowanie mające na celu rozładować stres. W takim przypadku nie ma innego sposobu poradzenia sobie z zachowaniem jak usunięcie czynnika stresującego. Inaczej zachowanie będzie się utrwalało i zacznie być generalizowane, czyli zacznie się pojawiać również w obecności jakiegoś innego, nawet epizodycznego stresora, który normalnie nie wywołałby żadnej silnej reakcji.
ODPOWIEDZ