System półek na ścianie dla kotów.

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Dorszka »

MoniQ, i Jaskier, wybaczcie, Jaskier to podwójnie, bo miałam się odezwać ok. 12, ale ostatnie poprawki do webinaru mnie pokonały, skończyłam o 22:30 i oczywiście padłam. Jutro jadę do Agnieszki na urodziny, jeszcze tylko do niedzieli dajcie mi dyspensę. Rozrysuję pod Kaliśkę właśnie, żeby jej było wygodnie chodzić.
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 536
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Jaskier »

Dorszka pisze: 25 lis 2022, 23:46 ...Jaskier to podwójnie, bo miałam się odezwać ok. 12, ale ostatnie poprawki do webinaru mnie pokonały...
Ale za to jaki miałem aktywny, produktywny dzień eeek aż sam jestem w szoku ile udało mi się zrobić super
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Dorszka »

Jaskier pisze: 26 lis 2022, 09:11
Dorszka pisze: 25 lis 2022, 23:46 ...Jaskier to podwójnie, bo miałam się odezwać ok. 12, ale ostatnie poprawki do webinaru mnie pokonały...
Ale za to jaki miałem aktywny, produktywny dzień eeek aż sam jestem w szoku ile udało mi się zrobić super
Ja też! Zamiast 2,5 godzin zajęłam ludziom całe 3, mam na myśli jedynie moje ględzenie, bez pytań lol
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Dorszka »

MoniQ, nie zabij lol Zakładam, że półki są gotowe w rozmiarach, czyli te moje dłuższe mogą być niewykonalne, ale zastanów się. Musisz mi też zmierzyć Kaliśkę na wysokości barków, jutro zmierzę, ile mamy odległości "na kota" w najwęższej części sufitu, chodzi mi o zeskok Kaliśki, czy zostawić 20 cm niskiego stopnia, czy odsunąć jednak na 30. Tak bym ja zagospodarowała tę przestrzeń, można przemyśleć zwiększenie o 10 cm stopni tych najwyższych. Więcej półek niż zakładałaś, ale też więcej drobnych możliwości zejść. W prawo nad drzwiami aż się prosi pociągnąć dalej, ale nie wiem, co masz na prawej ścianie :) Mierzyłam wszystko "po kratkach", założyłam, że każda cegiełka ma 10 na 10 cm.
Bez nazwy 2.jpg
Bez nazwy 2.jpg (137.03 KiB) Przejrzano 2158 razy
Moni_Q
Agilisowy Rezydent
Posty: 531
Rejestracja: 19 kwie 2022, 07:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Moni_Q »

Dorszka pisze: 29 lis 2022, 00:53 MoniQ, nie zabij lol Zakładam, że półki są gotowe w rozmiarach, czyli te moje dłuższe mogą być niewykonalne, ale zastanów się. Musisz mi też zmierzyć Kaliśkę na wysokości barków, jutro zmierzę, ile mamy odległości "na kota" w najwęższej części sufitu, chodzi mi o zeskok Kaliśki, czy zostawić 20 cm niskiego stopnia, czy odsunąć jednak na 30. Tak bym ja zagospodarowała tę przestrzeń, można przemyśleć zwiększenie o 10 cm stopni tych najwyższych. Więcej półek niż zakładałaś, ale też więcej drobnych możliwości zejść. W prawo nad drzwiami aż się prosi pociągnąć dalej, ale nie wiem, co masz na prawej ścianie :) Mierzyłam wszystko "po kratkach", założyłam, że każda cegiełka ma 10 na 10 cm.
Dzięki Dorotko <3 V Super to wygląda :)
Półki mają tylko 30, 110 lub 190 cm, więc tu nie poszaleję... Zmierzę Kalinę popołudniu :) Ostatnio biedaczka jest ciągle poddawana pomiarom i ważeniu, bo trochę przesadza z gromadzeniem zapasów na zimę lol
Na prawo nad drzwiami nie ma nic, tam są tylko drzwi i od razu przy drzwiach ściana, za którą jest zabudowana szafa. Myślałam o tym czy nad drzwiami nie dać też półki, ale tam bym jednak nie ryzykowała, żeby mi któryś gagatek zleciał na dół. Ze względu na ich wiek wolę, żeby mieli w razie czego bezpieczny zeskok na komodę niż z 2 metrów prosto na ziemię.
Teraz muszę jeszcze męża powiadomić, że będzie miał robotę lol
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 536
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Jaskier »

Przykręć dwie półki 30 cm obok siebie i już masz 60 cm, te najbardziej z lewej. ;)
Moni_Q
Agilisowy Rezydent
Posty: 531
Rejestracja: 19 kwie 2022, 07:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Moni_Q »

Dorszka pisze: 29 lis 2022, 00:53 Musisz mi też zmierzyć Kaliśkę na wysokości barków [...]
Wyszło mi ok. 25 cm. Piszę "około", bo Kaliska albo się kładła od razu, albo wyginała, żeby zobaczyć co robię z tą miarką lol
maga
Posty: 46
Rejestracja: 19 kwie 2022, 12:40

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: maga »

Zaprezentujemy używalność półek.
Załączniki
20220604_115341.jpg
20220604_115341.jpg (3.54 MiB) Przejrzano 2126 razy
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Dorszka »

Moni_Q pisze: 30 lis 2022, 08:17
Dorszka pisze: 29 lis 2022, 00:53 Musisz mi też zmierzyć Kaliśkę na wysokości barków [...]
Wyszło mi ok. 25 cm. Piszę "około", bo Kaliska albo się kładła od razu, albo wyginała, żeby zobaczyć co robię z tą miarką lol
Czyli powinna przejść pomiędzy półkami. Tymi odsuniętymi w pionie o 20 cm, cały czas się waham, żeby jednak dodać 10 cm. Muszę jeszcze jakąś symulacje zrobić na moich kuchennych półkach, bo nie jestem zbyt dobra w przekładaniu cm na real lol

To teraz rzecz najtrudniejsza, zostawiłam taką "dziurę" po lewej stronie, nie przypadkiem. Musicie zdecydować, co z nią zrobić (bo taka zostać nie powinna). Gdyby to było u mnie, postawiłabym na komodzie jakiś drapak nieduży z gniazdem, czyli uzyskujecie legowisko, z którego będzie można łatwo zejść zarówno na dół na komodę, jak i na półkę obok, tę długą nad komodą, albo tę krótką nad. Na zdjęciu pod spodem postaram się "przykleić" przykładowy drapaczek, żebyście wiedzieli, o co chodzi. Jeśli nie będziecie chcieli takiej "ozdoby", wtedy półkę 30 cm trzeba będzie wydłużyć aż do ściany. Niżej wstawię obie wersje :)
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Dorszka »

Jeszcze inaczej lol Teraz widzicie, jakie to jest zawsze wyzwanie, dlatego Bohdan w kuchni zrobił mi półki industrialne, na prowadnicach, już niejeden raz je przestawiałam lol

Dla bezpieczeństwa przesunęłabym półki o jeszcze 10 cm w dół. Pomierzyłam miejsca newralgiczne u siebie, mają 28-30 cm:
IMG_20221130_101115.jpg
IMG_20221130_101115.jpg (171.18 KiB) Przejrzano 2113 razy
Czyli jednak odsuń o 10 cm, powinien 30 cm stopień wystarczyć. Ja niestety wszędzie w tej chwili dodaję stopnie dla Arbiki i Gatty, wskakują i na 40 cm budki, ale nie jest im fajnie, widzę to. 20 cm to stopień idealny, ale nie wiem, na ile sprawdzi się, gdy trzeba pod nim przejść (mam w kuchni jedną taka sytuację, trzeba przejść całą półę od ściany do ściany, to jest właśnie ok 21 cm, przechodzą, chociaż nie w pozycji wyprostowanej lol ). Musicie więc zrobić burzę mózgów, czy zadziałać prewencyjnie i zrobić gęste przejścia jak na rysunku w poprzednim poście, czy jak tutaj:
Bez nazwy 1.jpg
Bez nazwy 1.jpg (137.74 KiB) Przejrzano 2113 razy
Tyle, że w pierwszej wersji pozostają 40 cm wskoki/zeskoki na niższych kondygnacjach, może jednak lepiej wyrównać do 30 cm wszędzie? (40 zostanie tylko na najniższej półce, ale też to jest najwygodniejsze miejsce, z komody lub na nią) Pomierz różne obiekty, na które Kaliśka wskakuje :) Ja chyba jednak zrobiłabym tę drugą wersję, 30 cm wszędzie, jak na rysunku wyżej.
ODPOWIEDZ