Kocia dieta: zasady ogólne

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Dorszka »

Nie uda się przestawienie na mokre, jesli będzie suche w jakiejkolwiek ilości. Takie zasady uczenia się: nagroda, jesli jest randomowa, staje się najsilniejszym uzależniaczem. Czyli zawsze jest nadzieja, że warto poczekać, że może jednak się uda. Jesli jest jedzone mokre w jakiejkolwiek ilości, to będzie sukces, pod warunkiem cierpliwości. Niech to będzie na początku i jakiekolwiek mokre, nie musi być z najwyższej półki, byle było jadalne i stało się podstawą do przyszłych mieszanek. U mojej mamy zaczęliśmy od Thrive (to akurat bardzo dobra półka, niestety przede wszystkim dla kieszeni), jak już jadła je bez szukania suchego (bo na początku, mimo tego, że Thrive znikało piorunem, jeszcze się rozglądała w miejscu, gdzie dawniej stało suche). Dopiero po pewnym czasie zaczęły się mieszanki, takie rozgniatane widelcem, żeby nie można było za bardzo wybierać kawałków. jak zostały wybrane, reszta zostawała. Stała tak długo, dopóki nie została zjedzona biggreen W tej chwili Ori jest tak jak moje koty, na Gussto i Wild Freedom.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 392
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:50
Kontakt:

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Luinloth »

Okazało się, że przynajmniej niektóre saszetki (SASZETKI, oczywiście, najlepiej puścic starych z torbami) Catz Finefood są chętnie jedzone. Więc jest nadzieja, że się nauczy. Merlin to jest już na takim etapie, że je chrupki tylko jeśli pucha tragicznie nie podejdzie albo jak bardzo nie może się doczekać kolejnego posiłku, ale czasami je znajdzie i popisowo zakopuje lol Mamy nawet takie powiedzenie "Merlin je chrupki, wyciągaj nową puchę"

Teraz przyszłam z innym pytaniem - dla koleżanki. Kot je mokre i pije sporo wody z nowej fontanny. Badania ma wszystkie w porządku poza nieco podwyższonym mocznikiem - lekarka twierdzi, że to kwestia diety. Chciałam zasugerować karmy z niższym fosforem, ale właśnie fosfor ma podobno idealnie pośrodku hmmm
❤ Eris na zawsze z nami ❤ Merlin 21.05.2019 ❤ Morgana 19.04.2020 ❤
M&M na Instagramie
Moja psychodeliczna kociobiżuteria
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Dorszka »

Fosfor ma pośrodku, ale to nie znaczy, że nie kosztem przepracowanych nerek :) Karma z obniżonym fosforem na pewno jest dobrym pomysłem. Jeśli jednak parametry nerkowe są w porządku a tylko mocznik przekroczony, kierowałabym się raczej w stronę paszczy. Toczące się w jamie ustnej procesy zapalne, c=szczególnie wywołane przez bakterie beztlenowe (czyli to, co dzieje się pod linią dziąsła albo pod nieusuniętym kamieniem nazębnym) to właśnie źródło produktów przemiany materii, z którymi nerki sobie nie radzą.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 392
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:50
Kontakt:

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Luinloth »

Bardzo dziękuję, przekazałam <3
❤ Eris na zawsze z nami ❤ Merlin 21.05.2019 ❤ Morgana 19.04.2020 ❤
M&M na Instagramie
Moja psychodeliczna kociobiżuteria
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 392
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:50
Kontakt:

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Luinloth »

Koteczka ma właśnie w planach usuwanie kamienia, czyli jest szansa, że to jej pomoże thumbsup
❤ Eris na zawsze z nami ❤ Merlin 21.05.2019 ❤ Morgana 19.04.2020 ❤
M&M na Instagramie
Moja psychodeliczna kociobiżuteria
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Dorszka »

Jesli jest z Warszawy, niech zrobią to u doktor Klim. W każdym razie absolutnie nie u weterynarza ogólnego, ma być zdjęcie RTG, samo usunięcie kamienia to tylko lifting, trzeba zobaczyć, co dzieje się pod linią dziąsła.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 392
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:50
Kontakt:

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Luinloth »

Koleżanka jest z Torunia, ale ma już jakiegoś poleconego stomatologa <3
❤ Eris na zawsze z nami ❤ Merlin 21.05.2019 ❤ Morgana 19.04.2020 ❤
M&M na Instagramie
Moja psychodeliczna kociobiżuteria
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 819
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Dynastia »

Serwis Interia z dnia 22.11.2023.Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przetestowała skład karm dla psów i kotów sprzedawanych w polskich sklepach. W aż 80 proc. z nich wykryto nieprawidłowości. Najczęstsze problemy dotyczyły przekłamań w składzie pożywienia dla pupili. Kontrolerzy z IJHARS przeprowadzili ogólnopolski test karm dla psów i kotów. W tym celu skontrolowali 35 sklepów, które sprzedają tego typu produkty. Nieprawidłowości stwierdzono w 28 sklepach, czyli aż 80 proc. poddanych kontroli punktów. Najwięcej błędów dopatrzono się jeśli chodzi o składy karm. Z 64 przebadanych partii zakwestionowano parametry 31 (48,4 proc.) z nich. Stwierdzone nieprawidłowości dotyczyły m.in.: braku deklarowanych surowców mięsnych (głównie wołowiny), wykrycia niedeklarowanego mięsa kurczaka, a także niezgodnego z deklaracją poziomu zawartości składników analitycznych (np. tłuszczu, wilgotności). Niewiele lepiej wypadło oznakowanie produktów. W tym wypadku naruszenia stwierdzono w 30 partiach na 72 przebadanych (41,7 proc.).Problemy dotyczące opakowań i etykiet karm dla psów i kotów dotyczyły: wprowadzania w błąd odnośnie nazwy i składu produktu, w związku z brakiem obecności deklarowanych surowców mięsnych lub wykryciem surowców niedeklarowanych; braku opisu karmy (rodzaju i gatunku zwierzęcia, dla którego przeznaczony jest dany produkt) lub podania go w niewłaściwy sposób ("pełnowartościowa" zamiast "pełnoporcjowa"); niewłaściwego podania minimalnego okresu przechowywania lub braku informacji o warunkach przechowywania. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości inspektorzy wydali 19 decyzji administracyjnych, w tym 18 decyzji nakładających kary pieniężne na łączną kwotę 29 tys. zł, a także nałożyli 1 mandat karny oraz wydali 17 zaleceń pokontrolnych. https://zielona.interia.pl/zwierzeta/ne ... Id,7164897
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Dorszka »

Jeśli dotyczy to karm przedstawianych na zdjęciach, to ja się nie dziwię, bo jak można uwierzyć, że za tę cenę jest tam cokolwiek, co nazywa się mięso. Każdy robiący zakupy ma świadomość, ile kosztuje chociażby kurczak, najbardziej powszechny w większości karm. Ja jestem bardzo szczęśliwa, że w zasadzie u mnie puszka jest już na przekąskę, w zasadzie jestem głównie na mięsie (to znaczy koty, ja dla odmiany nie tylko nie jem mięsa, ale zostałam prawie vege lol ), coraz częściej koty omijają posiłki z puszkami i czekają na rozmrożenie kolejnej porcji przygotowanej przeze mnie :)
ODPOWIEDZ