Odrobaczanie

Moni_Q
Agilisowy Rezydent
Posty: 532
Rejestracja: 19 kwie 2022, 07:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Odrobaczanie

Post autor: Moni_Q »

Był na starym forum wątek o odrobaczaniu, nie mogę go znaleźć...

Ostatnimi czasy aplikowaliśmy łobuzom krople na kark, z tabletkami to była walka, bo Kaliska potrafiła i po minucie ją wypluć hmmm
Ale moje pytanie jest konkretnie o markę, co polecacie? Bo u naszej wetki to wybór mały (w przeciwieństwie do cen), a widzę że online można kupić różne preparaty i się zastanawiam co wybrać...
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Odrobaczanie

Post autor: Dorszka »

Jeśli na kark, to bardzo dobrym preparatem jest Profender. Jeśli doustnie, to Milbemax, ale chyba w tej chwili jest nieosiągalny.
Awatar użytkownika
dorota_karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 157
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Odrobaczanie

Post autor: dorota_karioka »

Czy ma ktoś może doświadczenie w odrobaczaniu stada?
U rodziców K. na działce przychodzą koty się stołować. Myślę że można byłoby je odrobaczyć. Niektóre są bardzo szczupłe, myślę że mogą mieć robaki, pewnie tasiemce. Tak to wyglądają wcale dobrze. Są też chyba 3 kociaki około 4-5 miesięczne. Nie mają kociego kataru, wyglądają całkiem zdrowo. Tyle że one się boją, nie dadzą się złapać.
Myślałam o rozdrobnieniu tabletki z jakimś mięsem które lubią.
Ale jak to zrobić żeby nikomu nie zaszkodzić, a pomóc? Jakim preparatem?
Dorota
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 819
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: Odrobaczanie

Post autor: Dynastia »

Jeśli nie ma poważniejszych objawów chorobowych - zawsze dla moich ogrodniczków rozkruszałem Cestal w jedzonku. Dawka jest dość bezpieczna jeśli chodzi o możliwe przedawkowanie - jeśli kotów jest więcej - trzeba tylko pilnować, żeby jeden nie zjadł wszystkich porcji 😉
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Awatar użytkownika
dorota_karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 157
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Odrobaczanie

Post autor: dorota_karioka »

Dynastia pisze: 21 sie 2023, 14:45 Jeśli nie ma poważniejszych objawów chorobowych - zawsze dla moich ogrodniczków rozkruszałem Cestal w jedzonku. Dawka jest dość bezpieczna jeśli chodzi o możliwe przedawkowanie - jeśli kotów jest więcej - trzeba tylko pilnować, żeby jeden nie zjadł wszystkich porcji 😉
Dzięki wielkie. A tę 1 tabletkę to na ile kotów stosujesz?
Dorota
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 819
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: Odrobaczanie

Post autor: Dynastia »

dorota_karioka pisze: 21 sie 2023, 16:53
Dynastia pisze: 21 sie 2023, 14:45 Jeśli nie ma poważniejszych objawów chorobowych - zawsze dla moich ogrodniczków rozkruszałem Cestal w jedzonku. Dawka jest dość bezpieczna jeśli chodzi o możliwe przedawkowanie - jeśli kotów jest więcej - trzeba tylko pilnować, żeby jeden nie zjadł wszystkich porcji 😉
Dzięki wielkie. A tę 1 tabletkę to na ile kotów stosujesz?
Nie pamietam 🤦🏻‍♂️Ale na ulotce jest odniesienie wagowe.
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Awatar użytkownika
dorota_karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 157
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Odrobaczanie

Post autor: dorota_karioka »

Dynastia pisze: 21 sie 2023, 17:09
dorota_karioka pisze: 21 sie 2023, 16:53
Dynastia pisze: 21 sie 2023, 14:45 Jeśli nie ma poważniejszych objawów chorobowych - zawsze dla moich ogrodniczków rozkruszałem Cestal w jedzonku. Dawka jest dość bezpieczna jeśli chodzi o możliwe przedawkowanie - jeśli kotów jest więcej - trzeba tylko pilnować, żeby jeden nie zjadł wszystkich porcji 😉
Dzięki wielkie. A tę 1 tabletkę to na ile kotów stosujesz?
Nie pamietam 🤦🏻‍♂️Ale na ulotce jest odniesienie wagowe.
Odbrobaczenie przebiegło pomyślnie. Choć większość kotów wygląda dobrze to jeden mnie martwił i ewidentnie był zarobaczony bo już oczy się zaświeciły i zaczął widocznie przybierać na wadze.
Dzięki wielkie za podpowiedzi worship
Dorota
ODPOWIEDZ