Kocia dieta: zasady ogólne

Moni_Q
Agilisowy Rezydent
Posty: 537
Rejestracja: 19 kwie 2022, 07:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Moni_Q »

Mam teraz mnóstwo wątpliwości i pytań. Bo niby Mordimuś dostał zalecenie zmiany karmy, pani wet dała mokrego Hillsa id i suche Farmina Vet Life Gastro Intestinal. Obie karmy zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte, ale wydaje mi się, że na dłuższą metę to nie jest dobre rozwiązanie. Chciałabym znaleźć dobrą karmę, którą mógłby jeść na stałe i która byłaby odpowiednia też dla Kaliski, bo nie wiem jak miałabym im teraz rozdzielać miski...

Na co zwracać uwagę przy Mordimusiowych wynikach, czyli wysoka lipaza oraz podwyższone kreatynina i mocznik? Że tłuszcz i fosfor to wiem, ale czy coś jeszcze? hmmm
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Dorszka »

MoniQ, najpierw zęby. Może się okazać, że ani kreatynina ani mocznik nie są przekroczone i żadna szczególna dieta nie jest potrzebna, to samo zresztą dotyczy trzustki. U ludzi jest wręcz powiązanie pomiędzy pewnymi rodzajami bakterii a rakiem trzustki, oczywiście nie wybiegałabym tak daleko w przypadku Mordimusia, chodzi mi o to, że jest bardzo ścisły związek pomiędzy jamą ustną a sercem, nerkami i trzustką właśnie. Zaczęłabym od zębów, bo karma to tylko kosmetyka bez uporządkowania jamy ustnej, przez uporządkowanie mam na myśli stomatologa z RTG. Może któryś z tych byłby dobry? Nie wiem nic na temat Łodzi, niestety :(

https://www.znanylekarz.pl/uslugi-zabie ... erzat/lodz
Moni_Q
Agilisowy Rezydent
Posty: 537
Rejestracja: 19 kwie 2022, 07:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Moni_Q »

My jesteśmy z Opola :) ja oczywiście poruszyłam ten temat ale pani powiedziała, że z takimi wynikami nie ma szans, nic na już nie zrobi 🤔i bądź człowieku mądry...
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kocia dieta: zasady ogólne

Post autor: Dorszka »

Przepraszam, nie wiem, który raz umieszczam Cię w Łodzi i ile razy już to musiałaś prostować, normalnie palę się ze wstydu facepalm

Z jakimi wynikami, przecież to nie są złe wyniki! Musisz spróbować umówić się u nas u doktora Gruszki. Nie ma stomatolożki, która polecałam do tej pory w ciemno (chwilowo nie przyjmuje, nie wiemy, kiedy wróci do pracy), ale mają już kogoś na zastępstwo (będę się umawiała z Arabiką to ją sprawdzę). Potrafią się podjąć przypadków, w których jest znacznie większe zagrożenie (może dlatego, że mają wziewkę).
ODPOWIEDZ