Podejrzenie FIP

Mischa_PL
Posty: 29
Rejestracja: 13 maja 2022, 18:53

Podejrzenie FIP

Post autor: Mischa_PL »

Niestety nasza kochana kotka Gwiazdka która ma dopiero 4 miesiące i którą z dumą tutaj pokazalem kilka tygodni temu jest w bardzo złym stanie
i prawdopodobnie stracimy ją :(

Gwiazdka na przestrzeni 3 dni zaczęła mniej jeść, stała się apatyczna, straciła sporo na wadze, nie wymiotowała, załatwiała się normalnie
Niemniej udaliśmy się do weta w naszym rodzimym mieście stamtąd w trybie natychmiastowym udaliśmy się do najlepiej wyposażonej
lecznicy w trójmieście gdzie zostało zrobione ponowne USG i RTG a także rezonans i pobrana została biopsja.
Dziś odbyła się operacja która miała być przełomem gdyż obraz z rezonansu wskazywał an wgłąbienie jelita
jednak po otwarciu brzucha okazało się że nie ma aż tak dużych zmian w tym obszarze owszem jelito jest w złym stanie
ale nie na tyle by robić resekcję.

Wet podejrzewa:

Chłoniaka
Białaczkę
FIP

Strasznie to przykre :( Czekamy jeszcze na wyniki biopsji które mają spłynać dopiero za ponad tydzień gdyż wysyłane so do Niemiec.

Zrobiliśmy chyba wszystko dla Niej, tracę nadzieję że to kocie dziecko wyjdzie z tego :(
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 850
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: Podejrzenie FIP

Post autor: Dynastia »

Sprawdzaliście płuca ?
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Mischa_PL
Posty: 29
Rejestracja: 13 maja 2022, 18:53

Re: Podejrzenie FIP

Post autor: Mischa_PL »

co to znaczy sprawdziliscie płuca ? No zakładam że rezonans magnetyczny by coś pokazał
nie sądzę by doświadczony lekarz ominął tak ważny punkt, nie pytałem ale zakładam
że sprawdzają co się da.
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 401
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:50
Kontakt:

Re: Podejrzenie FIP

Post autor: Luinloth »

Podajcie jej GS nawet bez kompletu wyników, znam kotki którym takie podanie na czuja zdążyło uratować życie. Skąd jesteście? Mogę Wam znaleźć namiary na weta.
❤ Eris na zawsze z nami ❤ Merlin 21.05.2019 ❤ Morgana 19.04.2020 ❤
M&M na Instagramie
Moja psychodeliczna kociobiżuteria
Mischa_PL
Posty: 29
Rejestracja: 13 maja 2022, 18:53

Re: Podejrzenie FIP

Post autor: Mischa_PL »

Znam temat tego leku ale chciałem tylko przypomnieć że to nie jest witamina C za 5 zł tylko terpaia która kosztuje kilka kilknaście tysięcy zł
w zależności ile cyklów będzie uruchomionych, a z tego co widziałem w sieci statystyka nie jest oczywista część kotów nie zdrowieje część owszem
a jeszcze jest grupa która zdrowieje ale następuje nawrót.

Drugą kwestią jest to że jednak nie wiemy co jej jest i leczenie lekiem za ciężkie pieniądze chłoniaka który też jest
podejrzewany czy białaczki no nie jest racjonalną decyzją zwłaszcza że w ostatnie dwa dni wydaliśmy 75% średniej krajowej
co nie jest dla nas małymi pieniedzmi :(

a jesteśmy z Trójmiasta
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 401
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:50
Kontakt:

Re: Podejrzenie FIP

Post autor: Luinloth »

Mischa_PL pisze: 08 mar 2024, 13:59 Znam temat tego leku ale chciałem tylko przypomnieć że to nie jest witamina C za 5 zł tylko terpaia która kosztuje kilka kilknaście tysięcy zł
w zależności ile cyklów będzie uruchomionych, a z tego co widziałem w sieci statystyka nie jest oczywista część kotów nie zdrowieje część owszem
a jeszcze jest grupa która zdrowieje ale następuje nawrót.

Drugą kwestią jest to że jednak nie wiemy co jej jest i leczenie lekiem za ciężkie pieniądze chłoniaka który też jest
podejrzewany czy białaczki no nie jest racjonalną decyzją zwłaszcza że w ostatnie dwa dni wydaliśmy 75% średniej krajowej
co nie jest dla nas małymi pieniedzmi :(

a jesteśmy z Trójmiasta
Napisałam priv
❤ Eris na zawsze z nami ❤ Merlin 21.05.2019 ❤ Morgana 19.04.2020 ❤
M&M na Instagramie
Moja psychodeliczna kociobiżuteria
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 850
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: Podejrzenie FIP

Post autor: Dynastia »

Mischa_PL pisze: 08 mar 2024, 13:12 co to znaczy sprawdziliscie płuca ? No zakładam że rezonans magnetyczny by coś pokazał
nie sądzę by doświadczony lekarz ominął tak ważny punkt, nie pytałem ale zakładam
że sprawdzają co się da.
U jednego z kociaków FIP się objawił w płucach - stąd ta sugestia - innych objawów nie było.
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Mischa_PL
Posty: 29
Rejestracja: 13 maja 2022, 18:53

Re: Podejrzenie FIP

Post autor: Mischa_PL »

FIP potwierdzony, dziś rozpoczęliśmy leczenie GS'em, trzymajcie kciuki za tego dzieciaka :(
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 850
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: Podejrzenie FIP

Post autor: Dynastia »

Trzymamy ✊🏻✊🏻✊🏻✊🏻- mam obecnie trzy takie dzieciaki.🤦🏻‍♂️
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 550
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: Podejrzenie FIP

Post autor: Jaskier »

3mamy thumbsup thumbsup thumbsup
ODPOWIEDZ