System półek na ścianie dla kotów.

Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 819
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Dynastia »

worship super A z ciekawości - często z niej korzystają?
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Awatar użytkownika
woitek i ela
Agilisowy Rezydent
Posty: 32
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: woitek i ela »

Dynastia pisze: 22 kwie 2022, 10:12 worship super A z ciekawości - często z niej korzystają?
Bardzo często gdyż Zuzia śpi albo na jednej albo na drugiej a Tosia śpi na tej środkowej nad drapakiem. Często jak głupawka je napadnie to się ganiają po niej :)
_________________________
ZUZIA : 2 lipiec 2012
TOSIA : 16 październik 2012
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 537
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Jaskier »

Mi się marzy taki mostek ale nie mam na niego miejsca thumbdown zalamka
Obrazek
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 392
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:50
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Luinloth »

A czy takie schodki mogłyby działać zamiast tych okrągłych, które męczą nadgarstki?
https://www.schodydlakota.pl/produkt/schodek-kwadrat/
❤ Eris na zawsze z nami ❤ Merlin 21.05.2019 ❤ Morgana 19.04.2020 ❤
M&M na Instagramie
Moja psychodeliczna kociobiżuteria
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 819
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Dynastia »

No to ja mam jeszcze jedno, może trochę akademickie, pytanie. Spotkałem się kiedyś z opinią (nie pamiętam źródła niestety), że koty nie lubią jazdy samochodem przez fakt nadmiernej wibracji podłoża. Tłumaczono to ich wyjątkowo czułym nerwem błędnym i zakłóconym poczuciem równowagi. Zmierzam do tego, czy mostki i inne chybotliwe przejścia ich nie stresują? Mostek Indiany od Jaskra chodzi mi po głowie od roku i teraz zacząłem myśleć nad ew. realizacją.
Odnośnie "kołków" - ja bym się bał... Znam historię kota domowego, który "nie ucelował" w półkę i spadając uderzył w podbródek ze skutkiem tragicznym cry.
Dlatego też zachwyciłem się kociostradą Wojtka i Eli. clap
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 392
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:50
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Luinloth »

Dynastia pisze: 25 kwie 2022, 14:55 No to ja mam jeszcze jedno, może trochę akademickie, pytanie. Spotkałem się kiedyś z opinią (nie pamiętam źródła niestety), że koty nie lubią jazdy samochodem przez fakt nadmiernej wibracji podłoża. Tłumaczono to ich wyjątkowo czułym nerwem błędnym i zakłóconym poczuciem równowagi. Zmierzam do tego, czy mostki i inne chybotliwe przejścia ich nie stresują? Mostek Indiany od Jaskra chodzi mi po głowie od roku i teraz zacząłem myśleć nad ew. realizacją.
To chyba zależy od kota. Erisia w ogóle nie lubiła niestabilnych powierzchni, a Merlin chętnie leży w hamaku. Morgana się w nim nie kładzie, ale nie ma problemu po nim przejść.

Historia ze skutkiem tragicznym mnie zestresowała ogólnie, bo nasze często jak szaleją po meblach, to nie ucelują i spadną hmmm

Ogólnie rozmawiałam z tymi Schodami Dla Kota w sprawie czegoś innego, i ja tylko spytałam o custom option przy zakupie produktu, a oni mi z miejsca wrzucili dwie fajne propozycje do sypialni
Obrazek
Obrazek

Bo koty na tę szafę lubią wskakiwać, jest tam nawet i półka do leżenia (co prawda odłożona na stertę rupieci, bo miała jechać do naprawy, a została jako legowisko naszafowe :)) ), i kartony do buszowania, i z rogu szafy można fajnie obserwować przedpokój, tylko jest to taka ślepa uliczka i właśnie planujemy kotyfikację rogu aż do półki, z której już jest całkiem spoko zeskok na łóżko.
❤ Eris na zawsze z nami ❤ Merlin 21.05.2019 ❤ Morgana 19.04.2020 ❤
M&M na Instagramie
Moja psychodeliczna kociobiżuteria
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 819
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Dynastia »

A ile cm zakładasz od półki do sufitu?
Przy okazji jeszcze jedno - czy drzwi masz zablokowane, czy Ci się ruszają (jak zazwyczaj drzwi :)))?
Bo myśmy nasze zablokowali, po tym jak bracia mniejsi górną krawędzią chodzić zaczęli... eeek
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 392
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:50
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Luinloth »

Ja myślę, że półkę to tak tuż nad futryną, niżej niz na tym szkicu. Niech mają więcej miejsca biggreen
❤ Eris na zawsze z nami ❤ Merlin 21.05.2019 ❤ Morgana 19.04.2020 ❤
M&M na Instagramie
Moja psychodeliczna kociobiżuteria
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Dorszka »

Luinloth pisze: 25 kwie 2022, 13:54 A czy takie schodki mogłyby działać zamiast tych okrągłych, które męczą nadgarstki?
https://www.schodydlakota.pl/produkt/schodek-kwadrat/
Na pewno sa bezpieczniejsze, bo płaskie. Nadal trzeba trafić, ale tutaj juz inna bajka. A nie lepiej po prostu niewielkie półeczki? Też mają systemy mocowania niewidoczne, jak te kołki.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: System półek na ścianie dla kotów.

Post autor: Dorszka »

Luinloth pisze: 19 kwie 2022, 15:53 To ja wrzucam jeszcze raz zdjęcie mojej ściany w salonie do estetycznej kotyfikacji biggreen
(...)
Przejście z tego regału musi być dość wysoko, żeby nie przeszkadzać kotom we wskakiwaniu na niego z kaloryfera.
Luinloth, czy sufit jest zwyczajny czy podwieszany?
ODPOWIEDZ