Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki.

Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 819
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki.

Post autor: Dynastia »

Wygląda fajnie :) Aczkolwiek osobiście znam takich linoskoczków, a właściwie linoskoczkinie😉 dla których przejście do góry łapami to przyjemność (znajoma opłaciła to tygodniową nerwicą, zanim panna łaskawie wróciła …).No i te drewniane pnie, boskie biggreen
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Moni_Q
Agilisowy Rezydent
Posty: 532
Rejestracja: 19 kwie 2022, 07:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki.

Post autor: Moni_Q »

U nas towarzystwo raczej niskopodłogowe, bez takich ambicji wysokogórskich. Pan, który nam montował siatki mówił, że ma norweskiego leśnego i on by te zabezpieczenia w 15 sekund sforsował.... scared
Awatar użytkownika
dorota_karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 157
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki.

Post autor: dorota_karioka »

azphot7 pisze: 05 lip 2022, 14:48 U mnie długo brakowało pomysłu na osiatkowanie. Ostatnie piętro, bez daszka, nie ma możliwości wiercenia w murach (zakaz spółdzielni). Mieszkanie mega gorące, dla dobra kotów kisiliśmy się w ukropie. W końcu mój mąż skonstruował "klatkę". Kilka stalowych rurek, łączniki i śruby, siatka (zabrakło nam więc sztukowaliśmy), dużo trytek :) Wygl ąda mało profesjonalnie, ale załataliśmy każdy prześwit. Jako,że Szpadel to typ małpki i ciągle wisiał na siatce to wpadliśmy na pomysł dorobienia półki z drewna. Teraz milord może na wszystkich patrzyć z góry :) Żeby uchronić chłopaków przed słońcem dokupiliśmy drewnianą hacjendę. Teraz w upalne noce (niestety mieszkanie nagrzewa mi się do 30 st i mimo spadku temperatury nocami nadal mam lekko 28 st) misie śpią pod chmurką. No i na górze mają światełka led. Następne w planie są schodki/podest dla Kartofla (brytol ma lekki problem z równowagą i panicznie boi się takiej wysokości). Dodam,że balkon to jakiś metr na 1,60 więc nie mieliśmy pola do popisu. Ale da się. Z początku sąsiedzi z blokowiska patrzyli na nas jak na idiotów, ale w ciągu 3 mcy zauważyłam w moim bloku 4 balkony w których przybyły siatki a w 2 również półeczki :)
W Lidlu czasem sprzedają takie daszki różne to może udałoby się Wam okna osłonić. Ewentualnie można żagiel rozpiąć na tej siatce. Ja mam rozpięty i pomaga na słońce, a i koty wtedy chętniej wychodzą w upały na balkon.
Dorota
azphot7
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2022, 19:33

Re: Zabezpieczenie okien i balkonów, siatki.

Post autor: azphot7 »

dorota_karioka pisze: 07 lip 2022, 09:33
W Lidlu czasem sprzedają takie daszki różne to może udałoby się Wam okna osłonić. Ewentualnie można żagiel rozpiąć na tej siatce. Ja mam rozpięty i pomaga na słońce, a i koty wtedy chętniej wychodzą w upały na balkon.
Wszelkie zewnętrzne daszki odpadają bo spółdzielnia może się uczepić,już kombinowaliśmy. Ale taki materiałowy to i od wewnątrz klatki można zamocować super . Kurczę, to jest myśl, dziękuję :) !
ODPOWIEDZ