Dorszkowe koty :)

Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Dorszkowe koty :)

Post autor: Dorszka »

Na każdym spotkaniu musi być tak, że ktoś musi zacząć pierwszy :)

Clara, jest już za Tęczowym Mostem :(
pochodziła ze szczecińskiej hodowli Euforia*Pl, pozwoliła mi zacząć moją zamkniętą już hodowlaną przygodę. Towarzyszyła nam 14 lat.

Wszyscy kochali się w jej spojrzeniu, dzwoniący dopytywali się o JEJ dzieci, chociaż uczciwie muszę powiedzieć, że była najsłabszą w typie z moich kotów. To jednak ona przyciągała jak magnes, ja się śmieję, że to jej skomplikowana osobowość odbijała się w oczach, które są w końcu zwierciadłem duszy :)

Obrazek

Nie lubiła obcych, przychodziła i obwąchiwała, ale nie pozwalała na żadne poufałości. Na ogół sama prosiłam, żeby jej nie dotykać. Od nas stawała się z czasem coraz bardziej uzależniona, potrzebni jej byliśmy do życia jak powietrze, chociaż nie manifestowało się to w sposób, który większość opiekunów uznałaby za zadowalający.

Gdy kiedyś została sama na 12 dni, z dochodzącą ekipą, to dziwaczne przywiązanie pokazało się chyba najdobitniej. Pierwszego dnia, kiedy przyszli moi rodzice, wybiegła na spotkanie, dała się nawet pogłaskać, ale wyraźnie czekała, że za nimi ktoś jeszcze przyjdzie. Gdy zorientowała się, że nas jednak nie ma, grzbiet wężowym ruchem wygiął się ku podłodze, i Clara odeszła do swoich spraw.

Na drugi dzień przyszła moja koleżanka, sytuacja się powtórzyła. Na trzeci znów moi rodzice - tym razem wybiegła tylko do połowy drogi, popatrzyła, zobaczyła, że jednak nas nie ma, i poszła na antresolę dzieci. Czwartego dnia, gdy przyszła Grażynka, dokładnie tak samo - sprawdziła w pół drogi, i odeszła.

Potem już w ogóle nie przychodziła. Patrzyła z góry, albo z biurek dzieci, na wszystkich przychodzących, a na próby zaprzyjaźniania się odpowiadała burczeniem. Patrzyła z godnością na czyszczenie kuwety, napełnianie misek, ale przez całe te 2 tygodnie nie dała się pogłaskać i w ogóle nie wykazywała chęci do takiego kontaktu.

Moja mama dzwoniła do mnie codziennie "córuś, ona STRASZNIE się na Was obraziła". Byliśmy bardzo ciekawi powrotu.

Wróciliśmy późnym wieczorem. Clara rozpoznała nasze kroki na klatce schodowej (dzieci śmiały zawsze, że wiedzą, kiedy wracam, bo Clara ustawiała się na straży pod drzwiami :) ), więc już piętro niżej usłyszeliśmy zawodzenie. Na plecach rowery, bagaże, doczołgaliśmy się pod drzwi. Ona JUŻ WIE NA PEWNO, więc drapanie, drapanie to nic, ale ten dźwięk! Płacz, skarga i pretensja, a na tym wszystkim autentyczna radość. Przy próbie otwarcia drzwi wypadły mi klucze, oni na mnie krzyczą no szybciej bo płacze, wreszcie jak otworzyłam, to nie mogliśmy wejść, takie były tańce wokół czterech par nóg.

Nie było żadnej obrazy. Było szczęście w oczach, mruczenie na całego, a w nocy nie mogliśmy spać, bo ciągle biegała od naszego pokoju do dzieci, nie mogąc się zdecydować, czy jednak śpi z nami, czy z Agnieszką. Jakby bez przerwy sprawdzała, czy na pewno nie zniknęliśmy :)

Obrazek

Nie ukrywam, że było w tej wyłączności coś niebezpiecznie łechczącego moją próżność. Taki kot tylko nasz.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dorszkowe koty :)

Post autor: Dorszka »

Borgia ciągle jest z nami, chociaż nie wiem, jak długo. Niestety, odezwał się nasz stary znajomy nieproszony gość, który powoli się rozpełza. Lekarze nie potrafią powiedzieć, jakie będzie tempo tej wznowy, na razie Borgul jest w bardzo dobrej kondycji, zaczęła tylko niemiłosiernie marudzić przy jedzeniu :) Jest jednak niezwykle grzeczna, gdy uznam, że danego dnia zjadła za mało i dokarmiam ją z ręki cat Borgia w tym roku skończy 16 lat, mam w każdym razie nadzieję, że te urodziny się odbędą <3

Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Posty: 54
Rejestracja: 17 kwie 2022, 20:58

Re: Dorszkowe koty :)

Post autor: Miss_Monroe »

Borgia ma już 16 lat? Jak ten czas leci! cat Dorotko, a jak tam mój ulubieniec Fado? Przyzwyczaił się do najmniejszej domowniczki? biggreen
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dorszkowe koty :)

Post autor: Dorszka »

Miss_Monroe pisze: 20 kwie 2022, 21:02 Borgia ma już 16 lat?
Skończy w listopadzie. Mam w każdym razie taką nadzieję <3

Fado ma ważniejsze sprawy na głowie teraz lol
278279253_1342024476297359_6490907510907113123_n.jpg
278279253_1342024476297359_6490907510907113123_n.jpg (1.87 MiB) Przejrzano 3254 razy
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 819
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: Dorszkowe koty :)

Post autor: Dynastia »

Uroczy 😂
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Moni_Q
Agilisowy Rezydent
Posty: 532
Rejestracja: 19 kwie 2022, 07:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Dorszkowe koty :)

Post autor: Moni_Q »

O mamusiu, ale zblazowany lol
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 392
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:50
Kontakt:

Re: Dorszkowe koty :)

Post autor: Luinloth »

No super :))
❤ Eris na zawsze z nami ❤ Merlin 21.05.2019 ❤ Morgana 19.04.2020 ❤
M&M na Instagramie
Moja psychodeliczna kociobiżuteria
Awatar użytkownika
Miss_Monroe
Posty: 54
Rejestracja: 17 kwie 2022, 20:58

Re: Dorszkowe koty :)

Post autor: Miss_Monroe »

Widać, że Fado ma w życiu priorytety - monitoring okolicy w trybie siedząco/ leżącym lol
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dorszkowe koty :)

Post autor: Dorszka »

Raya :) Bez światła i komórką, ale za to w jakim otoczeniu :)
Bez nazwy 3.jpg
Bez nazwy 3.jpg (419.04 KiB) Przejrzano 3027 razy
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 819
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: Dorszkowe koty :)

Post autor: Dynastia »

Pięknoduszka V
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
ODPOWIEDZ