Jaskier

Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 550
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

Luinloth pisze: 26 cze 2023, 18:52 Torba duża, ale też każdy kotek schowany w torbie staje się malutkim koteczkiem <3
Dobrze powiedziane <3
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 550
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

Drugie Ciocie i Wujku - piszę tu żeby nie zakładać nowego wątku dla jednorazowej sytuacji.
Od wczoraj do soboty opiekuję się kotkiem mojej koleżanki.
Poznajcie Gizmo:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jestem w kropce...
1 Czy to na czubku łebka i przed uszami to objaw alergicznego drapania? Może te koty tak mają?
2 Bywałem w tym domu ale raczej sporadycznie, nie przyglądałem się sytuacji kotka. Teraz widzę więcej i to co widzę... mnie PRZERAŻA surprised
Ten kot ma JEDNĄ piłeczkę kauczukową i JEDNĄ myszkę. Do tego ok 80 cm wysokości drapak -tuba i kartonowy mały drapak. Miskę na wodę, mokre i suche i kuwetę. To jest CAŁY dobytek kota cry
Obrazek

To jest jakieś znęcanie się nad zwierzęciem. Nie wymagam kotostrad ani nie wiadomo jak rozbudowanych drapaków ale przyniosłem wędki, które nie interesują Jaskra i nawet nie ma głupiego pudełka żeby kot mógł się za nim schować i z nienacka zaatakować ptaszka cry
A jak zobaczył głupią kulkę z folii aluminiowej to był obłęd w oczach. Tak bardzo mi żal tego biedaka zalamka
Obrazek

Muszę poważnie pogadać z jego właścicielką i potrzebuję argumentów do rozmowy o zabawkach censure
Gizmo mieszka z psem, dość dużym i czy to może być jakiś kontrargument? Nigdy nie miałem psa i wie nie wiem... że pies może jakąś zabawkę zjeść czy coś.

P.S. To fotosik nie umie w obracanie zdjęć wink
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 611
Rejestracja: 16 kwie 2022, 13:47

Re: Jaskier

Post autor: elwiska3 »

Ładniutki Gizmo ❤️
W argumentacji nie pomogę, ale zastanawiam się czy pies też nie ma zabawek? Bo przecież piłeczki powinny być wspólne.

Drapak chyba jest Ok

Udanej opieki nad koteczkiem
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 550
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

elwiska3 pisze: 21 lip 2023, 07:39 Ładniutki Gizmo ❤️
W argumentacji nie pomogę, ale zastanawiam się czy pies też nie ma zabawek? Bo przecież piłeczki powinny być wspólne.

Drapak chyba jest Ok

Udanej opieki nad koteczkiem
Pies jest na wyjeździe więc trudno orzec. W domu zostało tylko coś, co przypomina kształtem kość i jest wykonane z liny - słabe do zabawy dla kotka.
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 611
Rejestracja: 16 kwie 2022, 13:47

Re: Jaskier

Post autor: elwiska3 »

Szkoda koteczka jeśli faktycznie jego potrzeby są pomijane
Może on z tych co bawią się byle czym 😏 a to coś po zabawie ląduje w koszu - słomka, patyczek po lizaku, papierek … akurat Karmelek ma koszyk z zabawkami chyba tylko po to żebym miła co odkurzać 😉
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 850
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: Jaskier

Post autor: Dynastia »

Uszka wyglądają źle - może to nerwy, a może to świerzbowiec?? Mówię serio, pies wcale nie musi go mieć - może by jakiś wet to zobaczył? Co do zabawek - zaryzykowałbym wstawienie jakiego kartonu - może koleżanka uzna, że warto a nic nue kosztuje.
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 401
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:50
Kontakt:

Re: Jaskier

Post autor: Luinloth »

W sumie na punkcie kulki ze sreberka każdy kot dostaje świra... U nas wszędzie walają się myszki, piłeczki, wędki, kopaczki, rybki i cokolwiek, a najlepsza zabawa i tak jest jakimś śmieciem, sztosem (tu plus jest taki, że można go po upolować i zjeść) albo patyczkiem matatabi (które są też dość jednorazowe). Ja bym po prostu podpytała, czym się najczęściej bawią z kotem. Może po prostu są eko? Jak powiedzą, że niczym i że przecież ma piłkę, to ich uświadom. :)
❤ Eris na zawsze z nami ❤ Merlin 21.05.2019 ❤ Morgana 19.04.2020 ❤
M&M na Instagramie
Moja psychodeliczna kociobiżuteria
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 550
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

Jedno uszko wygląda normalnie a drugie jakoś dziwnie.
Obrazek

Obrazek

Pani raczej eko nie jest, wygląda mi to na olanie kocich potrzeb. Dziś wyłudziłem karton od inwestora - dżizas, ten kot nie wiedział czy bardziej chce siedzieć w środku, gryźć go, czy biegać dookoła za wędkami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
To młodziutki kotek ale i tak jestem w szoku że ma tyle energii.
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 611
Rejestracja: 16 kwie 2022, 13:47

Re: Jaskier

Post autor: elwiska3 »

Jaskier jaki Ty jesteś profesjonalny petsitter 😊 aż zazdroszczę kotku opieki. I żałuje, że tak daleko jesteś.

Ja właśnie planuje wakacje i najbardziej jak zwykle martwię się o kocia
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 550
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

elwiska3 pisze: 21 lip 2023, 21:55 Jaskier jaki Ty jesteś profesjonalny petsitter 😊 aż zazdroszczę kotku opieki. I żałuje, że tak daleko jesteś.

Ja właśnie planuje wakacje i najbardziej jak zwykle martwię się o kocia
Wyobraź sobie że wchodzisz do pustego pomieszczenia z kotem. Tam nie ma nic, co mogłoby posłużyć za zabawkę. Ręce mi opadły.
U mojej Mamy pufy są przeszkodami zza których Jaskier obserwuje zabawkę, u mnie to ozdobne poduchy. Tu nie ma nic, krzesła są drewniane na nóżkach - patyczkach. Nie ma się za czym schować i poobserwować ofiarę kręcąc dupką 😭
Żal mi tego biedaka a jak na mnie wlazł (pierwszy kot w moim życiu, który to zrobił) to się mało nie rozbeczałem.
ODPOWIEDZ