Jaskier

elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 611
Rejestracja: 16 kwie 2022, 13:47

Re: Jaskier

Post autor: elwiska3 »

Jaki on ma pocieszny pyszczek jak Ci na kolanach leży 😉
Wyglada jak mamy devonek lub coś podobnego.

Uszko faktycznie brudne 😟
Dynastia
Agilisowy Rezydent
Posty: 850
Rejestracja: 18 kwie 2022, 01:42

Re: Jaskier

Post autor: Dynastia »

On jest cudny! (Uszy do weta -bo jeśli to koci świerzbowiec, to konsekwencje mogą być tragiczne).
Tudor ok. 17.06.2017
Saladyn 07.07.2018
Mieszko I ok. 10.05.2019
Leszko Biały ok.10.05.2019
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 550
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

elwiska3 pisze: 21 lip 2023, 22:31 Jaki on ma pocieszny pyszczek jak Ci na kolanach leży 😉
A jakie to cudne uczucie... blush
Po sześciu latach posiadania kota wreszcie kot położył się na moich nogach wink
Wyglada jak mamy devonek lub coś podobnego.

Uszko faktycznie brudne 😟
Tak, to devonek :)
Dynastia pisze: 21 lip 2023, 22:52 On jest cudny! (Uszy do weta -bo jeśli to koci świerzbowiec, to konsekwencje mogą być tragiczne).
Przekażę właścicielce smile
elwiska3
Agilisowy Rezydent
Posty: 611
Rejestracja: 16 kwie 2022, 13:47

Re: Jaskier

Post autor: elwiska3 »

Jak miewa się Twój uroczy podopieczny?
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 550
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

elwiska3 pisze: 24 lip 2023, 23:17 Jak miewa się Twój uroczy podopieczny?
Nie wiem jak się miewa bo w sobotę w nocy, pociągiem opóźnionym przez pożar w Zielonej Górze, wróciła jego właścicielka.
Ponieważ było późno ograniczyłem się do kilku zdań na temat braku zabawek i stanu ucha.
Dowiedziałem się, że devony miewają takie uszy i nie ma powodu do paniki. Na razie nie miałem czasu sprawdzić, czy to prawda.
Awatar użytkownika
Dorszka
Administrator
Posty: 263
Rejestracja: 16 kwie 2022, 02:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jaskier

Post autor: Dorszka »

Jaskier, witaj w klubie. Ja stale wchodzę do takich domów i serce mi pęka.

To devon, więc przerzedzone futro na czubku głowy, na tym płaskim odcinku pomiędzy uszami jest normalne, czasami głowa zarasta, czasami się przerzedza, u devonów futro jest bardzo niestabilnme. Ucho natomiast wymaga wizyty u wetrynarza, może po prostu jest brudne, ale wygląda mi to na coś więcej.

Lekceważenie kocich potrzeb to niestety standard u większości opiekunów, i z moich obserwacji to chyba częściej w przypadku kotów rasowych. Dlatego wiem już na pewno, że nie wrócę do hodowania.
Awatar użytkownika
dorota_karioka
Agilisowy Rezydent
Posty: 169
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:29
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaskier

Post autor: dorota_karioka »

Biedny Devonek.

To bardzo dziwne że ludzie kupując kota rasowego, żałują na drapak i zabawki...

Ja jak już będę w Lublinie to ubogacę dom moich teściów w jakieś kocie elementy. Co prawda tamtejsze dziewczyny zabawki mają. Ale ode mnie dostaną fontannę i przynajmniej dwa drapaki. Teraz drapią meble i nie są za to "gonione". Teściowie kochają wszystkie zwierzęta. Ich kotom jest dobrze u nich. Ale właśnie nie czują potrzeby zakupu dodatkowych atrakcji. Więc "wcisnę" coś od siebie.
Dorota
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 550
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

Dorszka pisze: 25 lip 2023, 20:29 Jaskier, witaj w klubie. Ja stale wchodzę do takich domów i serce mi pęka.
To jest jakaś masakra. Wcześniej mieszkała gdzie indziej i miała innego kota - w tamtym mieszkaniu byłem tylko raz czy dwa i nie pamiętam, czy tam coś było. Tamten kotek poszedł za TM i pojawił się devon- Gacek i chałupa, w której nie ma nic cry
To devon, więc przerzedzone futro na czubku głowy, na tym płaskim odcinku pomiędzy uszami jest normalne, czasami głowa zarasta, czasami się przerzedza, u devonów futro jest bardzo niestabilnme. Ucho natomiast wymaga wizyty u wetrynarza, może po prostu jest brudne, ale wygląda mi to na coś więcej.
Dziękuję za opinię. Przynajmniej wiem, że nie ma jakiejś alergii czy czegoś takiego.
Z uchem miała iść do weta, zobaczymy jak to się skończy.
Lekceważenie kocich potrzeb to niestety standard u większości opiekunów, i z moich obserwacji to chyba częściej w przypadku kotów rasowych. Dlatego wiem już na pewno, że nie wrócę do hodowania.
Dla mnie to niedopuszczalne. Rozumiem, że nie każdy może przewrócić dom do góry nogami pod pozorem uatrakcyjniania życia kota wink ale naprawdę kilka półek czy choćby karton to żaden wyczyn sad
dorota_karioka pisze: 27 lip 2023, 11:47 Biedny Devonek.

To bardzo dziwne że ludzie kupując kota rasowego, żałują na drapak i zabawki...

Ja jak już będę w Lublinie to ubogacę dom moich teściów w jakieś kocie elementy. Co prawda tamtejsze dziewczyny zabawki mają. Ale ode mnie dostaną fontannę i przynajmniej dwa drapaki. Teraz drapią meble i nie są za to "gonione". Teściowie kochają wszystkie zwierzęta. Ich kotom jest dobrze u nich. Ale właśnie nie czują potrzeby zakupu dodatkowych atrakcji. Więc "wcisnę" coś od siebie.
To chyba nawet nie jest żałowanie kasy bo z tym kłopotów nie ma. To raczej brak pomyślenia, że kotu coś może być potrzebne.
Wydaje mi się, że jeśli kot ma co bezkarnie drapać, to już bez znaczenia czy to jest fotel, czy drapak - byle mógł poćwiczyć, zrzucić pazury, wyładować emocje. Ale wciskaj mimo to, niech kotkom będzie jak najlepiej super
Jaskier
Agilisowy Rezydent
Posty: 550
Rejestracja: 16 kwie 2022, 19:50

Re: Jaskier

Post autor: Jaskier »

Człowiek przyjechał ciężko hartować w trudzie i znoju pół dnia a tu wszystko poszło pięknie ładnie w mniej niż godzinę thumbdown wink
Teraz siedzę czekając aż wróci inwestorka, czyli mam godzinę przestoju więc nadrabiam zaległości w forum thumbsup biggreen saint

A że nie ma posty bez fotek, oto one: :)
Najpierw było:
Tato, wpadła mi piłka, Taaaatooooo!!!
Obrazek

Później było:
Męcionym, potrzebuję drzemki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Luinloth
Agilisowy Rezydent
Posty: 401
Rejestracja: 16 kwie 2022, 15:50
Kontakt:

Re: Jaskier

Post autor: Luinloth »

Słodziaczek <<3 <<3 <<3
❤ Eris na zawsze z nami ❤ Merlin 21.05.2019 ❤ Morgana 19.04.2020 ❤
M&M na Instagramie
Moja psychodeliczna kociobiżuteria
ODPOWIEDZ